Kostarika – vysnívaná exotika

  • Destinácia: Stredná Amerika

Názov v španielčine znamená „bohaté pobrežie“. V štyridsiatych rokoch 19. storočia získala Kostarika nezávislosť a patrí k relatívne stabilným stredoamerickým štátom. Pláže v Kostarike sú výnimočné svojim krásnym bielym pieskom a čistým morom. Na jej území je veľké množstvo národných parkov. Kostarika je veľmi krásne miesto pre oddych a aktívny odpočinok. Aj nadšenci turistiky a […]

Žiadosť o bezplatnú cenovú kalkuláciu dovolenky na mieru Opýtať sa na všeobecné informácie Zájazdy online

Názov v španielčine znamená „bohaté pobrežie“. V štyridsiatych rokoch 19. storočia získala Kostarika nezávislosť a patrí k relatívne stabilným stredoamerickým štátom. Pláže v Kostarike sú výnimočné svojim krásnym bielym pieskom a čistým morom. Na jej území je veľké množstvo národných parkov.
Kostarika je veľmi krásne miesto pre oddych a aktívny odpočinok. Aj nadšenci turistiky a krásnej fauny a flóry si nájdu svoje miesto v tejto krásnej krajine. Môžete navštíviť stredoamerické Kordillery, charakterizujú vysoké náhorné plošiny a vyčnieva tu rad sopečných vrcholov. Nadväzujú na pohorie Sierra Madre na hraniciach s Mexikom a s Guatemalou a prechádzajú ako jeden hrebeň až do Južnej Ameriky . Tak isto môžete navštíviť chránených oblastí, národný park či rezervácie. Nachádza sa tu aj veľmi krásne jazero Lago Nicaragua týči sa to výšky vulkánu Conceptión a Madera, pre zaujímavosť tu žije aj sladkovodný žralok, ktorý sa inde nevyskytuje.
Podnebie: Tropické a subtropické podnebie. Charakterizované dvoma obdobiami: suché obdobie (december-apríl) a obdobie dažďov (máj-november). Na výlety po horách by sa mal cestovateľ obliecť teplejšie.

costa_rica_kw44-page-001