SAE – Ras Al-Khaimah

  • Destinácia: Arabský poloostrov
  • Odchod: 01/03/2017
  • Návrat: 30/06/2017
  • Cena: €1079

Emirát Ras Al Khaimah sa nachádza medzi pohorím Hajar na východe a Arabským zálivom na západe. Mesto je rozdelené zátokou na dve časti. V západnej časti, známej ako „stará Ras Al Khaimah“ nájdete úrady, vzdelávacie inštitúcie, nákupné centrá, hotely, obytné oblasti a nové stavby. Východná časť, známa ako „Al Nakheel“ je obľúbeným centrom miestnych tradičných […]

Žiadosť o bezplatnú cenovú kalkuláciu dovolenky na mieru Opýtať sa na všeobecné informácie Zájazdy online

Emirát Ras Al Khaimah sa nachádza medzi pohorím Hajar na východe a Arabským zálivom na západe. Mesto je rozdelené zátokou na dve časti. V západnej časti, známej ako „stará Ras Al Khaimah“ nájdete úrady, vzdelávacie inštitúcie, nákupné centrá, hotely, obytné oblasti a nové stavby. Východná časť, známa ako „Al Nakheel“ je obľúbeným centrom miestnych tradičných trhov.
Ďaleko to nebudete mať ani do susedného emirátu Fujairah, ktorý ponúka neobmedzené možnosti potápania. Sú tomu tu prispôsobené i služby – nájdete tu luxusné hotely s bazénmi a ponukou najrôznejších sprievodných aktivít, ktoré vám spríjemnia vašu dovolenku.
Hlavné mesto, ktoré má rovnaké meno ako emirát, je pomerne kľudným a nie tak moderným mestom ako ostatné hlavné mestá jednotlivých emirátov. Mesto Ras al Khaimah je rozdelené na starú a novú časť. V novej časti môžete navštíviť múzeu, kde vedľa obvyklých expozíc nájdete výborne spracovanú zbierku mušlí, minerálov a hornín. Vystavené sú tu i nádherné exempláre strieborných šperkov, aké nosili beuínske ženy.

RAS AL KHAIMAH Z BTS_špeciál Marec 2017-page-001