Emirát, kde nič nie je nemožné!
V jesennom období a v zime sa oplatí navštíviť Dubaj. Slovné spojenie „nedá sa“ tu, jednoducho, neprichádza do úvahy, a tak si okrem oddychu na pláži budete môcť aj zalyžovať.
Dubaj sa často označuje aj ako mesto či emirát neobmedzených možností, a čo iné, než slová: „z pláže rovno na lyže“, by to mohlo vystihovať lepšie? Keď začnete skúmať a zisťovať o Dubaji viac, prípadne, ak ste ho už navštívili, zistíte, že to nie je až taká absurdita, ako to po prečítaní znie.
Vy, ktorí ste o tom ešte nepočuli, máte o dôvod viac vybrať sa sem. Pre Dubaj nielenže slovo nie neplatí, ono sa pre istotu ani nevyslovuje. Nič nie je nemožné, a tak sa stalo, že sa tu vybudovalo lyžiarske stredisko, samozrejme, s umelým snehom — na silu matky prírody, je aj dubajský šejk prikrátky.
Lyžiarske stredisko Ski Dubai je súčasťou obchodného centra Mall of the Emirates. Doobeda sa budete môcť slniť na plážach mesta, ktoré sa stalo svetovým unikátom a poobede si môžete skočiť na lyže. Alebo naopak. A teraz to už azda nikomu nepríde ako najväčšia absurdita na svete, však?
Môžme pokojne pokračovať, pretože lyžiarskym strediskom to ešte ani zďaleka nekončí. Tak napríklad, kde by ste hľadali najluxusnejší hotel sveta? Prvé, čo vám zrejme napadne je niektorá z krajín Európy či USA, iste. Avšak treba ho ísť hľadať do Dubaja. Je ním totiž hotel Burj Al-Arab.
A čo tak najvyššia budova sveta — Burj Khalifa? Nuž, ani tá sa nenachádza nikde v USA, v Európe, a ani v Číne či Rusku… ale v Spojených arabských emirátoch, v Dubaji. A okrem toho všetkého, kde inde by si dovolili vytvoriť umelé ostrovy v tvare palmy či zemegule, ak nie tu?
Ak to všetko chcete zažiť, ideálny čas na cestovanie je práve teraz. Ceny sú veľmi priaznivé, ale čo je najpodstatnejšie, aj keď je tu sezóna dovoleniek po celý rok, v lete sa sem cestovať neoplatí kvôli vysokým teplotám, ktoré sú pre našinca priam extrémne. Pobaľte si kufre, a ide sa do Dubaja!
Vždy aktuálnu ponuku zájazdov, hotelov či leteniek nájdete v našom rezervačnom systéme “PONUKY ONLINE”
Zdroj: www.malyprinc, od Roman Vlčák