Thajsko má viacero dovolenkových regiónov, ktoré sa oplatí navštíviť. Jeden z nich však vyčnieva a napriek tomu, že je klasikou, je zároveň unikátom, ktorý nikdy nebude passé.
Koh Samui je síce absolútnou dovolenkou klasikou, teda čo sa Thajska týka, ale znova a znova dokáže svojim návštevníkom pripraviť poriadne prekvapenie. Samozrejme, v pozitívnom zmysle slova. Vraví sa, že ostrov úsmevov, ako sa mnohými ľudovo Koh Samui nazýva, nepozná slovo passé. A ani ho nikdy poznať nebude.
Región, ktorý je stelesnením exotiky, bol známy už dávno pred tým, než väčšina ostatných thajských dovolenkových destinácií. Napriek tomu, svoje čaro ostrov nikdy nestratil a vždy sa dokázal preorientovať na nové trendy, ktoré boli vo svete exotických dovoleniek vyžadované. To je dôvod, prečo Koh Samui bol, je a vždy bude „top“.
Ak by mal ostrov dostať vhodné prirovnanie, potom niet lepšieho, ako krásna, nestarnúca, jednoducho dokonalá hollywoodska hviezda. Na Koh Samui môžete očakávať vždy maximálnu spokojnosť so všetkým, čo tento thajský exotický raj ponúka. Koniec-koncov, už o chvíľu sami zistíte, prečo si vyslúžil toľké chválospevy.
Keď sa rozhodnete tráviť dovolenku na ostrove Koh Samui, akokoľvek môže byť cesta loďou krásna, nezabúdajte, že to nie je jediná možnosť, ako sa sem z pevniny dopraviť. Nepochybne, je to veľký zážitok. Avšak v tomto prípade ho prekoná medzinárodné letisko Samui Airport. Garantujeme vám, že krajšie ste ešte nevideli.
Áno, súhlasíme s tým, že mnohé iné exotické destinácie majú obrovské moderné letiská, na ktorých nájdete všetko a svojim výzorom predčia všetky ostatné, ale… Letisko na Koh Samui je neprekonateľným unikátom. Fúziou všetkého moderného a prírody. Vďaka tomu sa vaše možné patálie s príletom zmenia na úchvatný zážitok.
Pláže na ostrove úsmevov snáď ani netreba popisovať. Každému musí byť predsa jasné, že jemný biely piesok, naklonené vysoké palmy a tyrkysovo-modrá voda bude samozrejmosťou. Avšak pozor — nieže niekomu napadne hovoriť o gýčovitej exotike. Thajsko nie je Karibik, a má v sebe niečo jedinečné už na prvý pohľad.
Pod exotikou si však na ostrove Koh Samui nemožno predstaviť iba pláže, práve naopak. Ale keď už je o tom reč, vynechať sa nevypláca pláž Chaweng, Lamai, Maenam či Bophut. Všetky z nich sú všeobecne pokladané za tie najkrajšie na ostrove. Slovo exotika tu má však oveľa širší záber a naberá úplne nový význam.
Keď sa povie „národný park“, našinci si zväčša predstavia tie tatranské, menej už tie exotické, avšak určite by nikomu nenapadla asociácia s množstvom drobných ostrovov. Nuž, vraveli sme, že Koh Samui dokáže vždy prekvapiť. Tak nebuďte prekvapení. Radšej sa už začnite tešiť na plavbu Národným parkom Angthong.
Aby toho nebolo málo, navštíviť budete môcť aj množstvo chrámov či známu zlatú sochu smejúceho sa Budhu. Budete sa môcť potápať zo žralokmi alebo si iba tak vychutnávať relax a ničnerobenie na plážach. Ale pozor, ak vystihnete ten správny čas, užijete si aj poriadne vzrušujúce párty, na aké sa len tak nezabúda.
Pokiaľ pokukujete po pravej Thajskej dovolenke, Koh Samui bude tým pravým orechovým nielen pre všetkých bežných dovolenkárov bažiacich po exotike, ale aj pre tých najnáročnejších fajnšmekrov. Sezóna je tu celoročná, ceny vždy veľmi priaznivé a tá atmosféra… iba málokto si nechá zájsť chuť na ostrov úsmevov.
Vždy aktuálnu ponuku zájazdov, hotelov či leteniek nájdete v našom rezervačnom systéme “PONUKY ONLINE”
Zdroj: www.malyprinc, od Roman Vlčák