Aká asociácia zvyčajne ľuďom napadne pri slovku exotika? Niektorí si predstavia napríklad Emiráty či Thajsko. A všetci ostatní, ktorých je väčšina, Karibik. Práve ten je synonym exotiky.
Dominikánska republika nie je destináciou, do ktorej by ste prišli spoznávať historické pamiatky či krásy miest, možno tak v hlavnom meste — Santo Domingo, to si treba uvedomiť. Do Dominikánskej sa chodí predovšetkým za relaxom, sladkým ničnerobením a užívaním si karibskej, priam gýčovej exotiky.
Všeobecne najobľúbenejším regiónom nielen Dominikánskej republiky, ale aj celého Karibiku je Punta Cana. Vedzte, že ak sa ju rozhodnete navštíviť, budete môcť povedať, že ste boli na tých najkrajších plážach sveta. Takýto titul tu plážam priradilo UNESCO. Takže, ak by sa niekto pýtal, je to oficiálne.
Punta Cana, ale aj celá Dominikánska nie je najobľúbenejšou exotickou dovolenkovou destináciou len tak. Svoje miesto si musela zaslúžiť, a to trvalo približne od roku 1970, kedy sa sem začalo cestovať za dovolenkami. Dnes tu nájdete príjemné, luxusné hotely a rezorty, ktoré vás poriadne rozmaznajú.
Pýtate sa sami seba, či sa náhodou nebudete nudiť? Nebudete! Navštíviť môžete toľko pláží, na ktorých budete relaxovať, dáte si drink v pravom karibskom bare, ochutnáte tamojší rum a kulinárske špeciality, môžete sa potápať či šnorchlovať, alebo sa nechať rýchlostným člnom odviezť na priľahlé ostrovy.
Ak ani to ešte stále nestačí, môžeme odporučiť návštevu ostrovčeka Saona. Ten patrí k Punta Cane a jediní ľudia, na ktorých tu natrafíte, budú dovolenkári — určite nie miestni, keďže tento ostrov je neobývaný. O to lepšie sa tu budete cítiť napríklad so svojou polovičkou. Vychutnajte si absolútne súkromie.
Do Dominikánskej republiky sa dá cestovať celoročne, ale ten správny čas je práve teraz — jeseň, zima a jar. To bude pocit, keď z tejto náhlej zimy vystúpite na letisku v Punta Cane a pohladí vás exotický karibský vánok! No a v lete? Nechajte si zájsť chuť a radšej strávte dovolenku v Stredomorí.
Vždy aktuálnu ponuku zájazdov, hotelov či leteniek nájdete v našom rezervačnom systéme “PONUKY ONLINE”
Zdroj: www.malyprinc, od Roman Vlčák